Dornova metoda

Praxí jsem vybral a částečně upravil ty nejlepší techniky různých metod. Má práce vychází mimo jiné také z poznatků poměrně známé Dornovy metody, která mi posloužila jako jeden ze základů pro práci s kostrou a pohybovým aparátem.

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.
Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle klienta přesně uvedou do původní správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. Při této metodě terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je náprava bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. V praxi se většinou provádí při prvních dvou návštěvách komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře pacienta.

Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Terapeut zjistí, na kterou stranu je obratel vychýlen a pacient volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou dopředu a dozadu. Terapeut vytvoří jemný protitlak na příslušný obratel, který tak sám dosedne na správné místo. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle.

Po této terapii ustoupí nejen bolest, ale také se pročistí energetické dráhy těla, kterými začne lépe proudit energie. Začnou se čistit klouby od přebytečných solí a nečistot. Je potřeba pít hodně vody, aby se toxiny dobře dostávaly a vyplavovaly ven z těla. Po terapii je třeba alespoň tři dny nevykonávat těžkou práci, zůstat v klidu. To je jedna z hlavních podmínek úspěchu.

Po ošetření se celá terapie doplňuje tzv. Breussovou masáží, která prohloubí uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1-2 krát týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců.

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé.

Kontraindikace: Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

navstevnost/visits/counter.php" width="1" height="1" alt="" border="0">