Baňková masáž

Původem z Číny. Velmi vhodná metoda pro zmírnění a odstranění bolestí páteře a pohybového aparátu. Baňky různých velikostí se přikládají na tělo. Díky podtlaku, který vznikne rozpínáním teplého vzduchu se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř - dané místo se silněji prokrví a působením podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně.

 

Použití baněk je různorodé, velmi příjemná je masáž, kdy se přisátou baňkou přejíždějí záda. Již bezprostředně po masáži se někdy dostaví nečekaná úleva. Používání baněk má dvojí účinek: všeobecný (pročištění krve, zlepšení krevního oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému) a místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů). Vlivy na organismus jsou podobné jako u baňkování.

Vliv baňkové masáže na kůži:
Fyzikální podněty působí přímo na vlasovou cibulku a rozšiřují krevní cévy. Prostřednictvím mírného tahu se zrychluje tkáňový metabolizmus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žlázek. Masáž urychlí tkáňový metabolismus, zlepší činnost potních a mazových žlázek i kožního dýchání a zvýší přísun živin ke tkáním. Vyčistí kožní povrch od jedovatých látek a podpoří regeneraci kůže.

Vliv baňkové masáže na svaly:
Slabým tahem se stimulují podkožní kapiláry a aktivuje se funkce krevních cév ve svalech. Rozšíření cév usnadňuje průtok krve, upravuje se i lymfatický systém.

Vliv baňkové masáže na klouby:
Uvolňuje případné spazmy v okolí kloubu, zlepší prokrvení kloubu a tím i jeho funkce.
Baňkování je výborná metoda při revmatizmu. Prokrvují se lépe klouby a zvýší se sekrece synoviální tekutiny.

Baňková masáž všeobecně pročišťuje krev, zlepšuje krevní oběh, reguluje a zdokonaluje funkci autonomního nervového systému, reflexně působí na vnitřní orgány, místně odstraňuje bolest, uvolňuje svaly atd..

 

Kontraindikace:

  • Akutní trombózy a tromboflebitidy, rozsáhlé varixy (vždy však pouze v místě výskytu těchto nemocí)
  • Rozsáhlé gangrény – hrozí toxémie!
  • Aneurysma (výduť) v oblasti ošetřované končetiny
  • Akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce
  • Otoky srdečního původu
navstevnost/visits/counter.php" width="1" height="1" alt="" border="0">